“DHA-HALK TV HARİÇ, KİMSE CANLI YAYIN YAPMADI”

On binlerce vatandaşın katıldığı İYİ Parti kongresine hiçbir televizyon kanalının canlı bağlantı kurmaması dikkat çekti.

ONBİNLERCE KİŞİ VAR

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirilirken, hiçbir televizyon kanalı canlı yayın vermedi, bağlantı yapmadı. Hınca hınç dolan salon partililere yetmezken binlerce vatandaş da kurultayı salonun dışından takip etmeye çalıştı.

DHA-HALK TV HARİÇ KİMSE HABERİ CANLI YAYINDAN VERMEDİ

Vatandaşların yoğun katılımına rağmen CHP, MHP ve AKP kurultaylarını canlı veren CNN Türk, HaberTürk, NTV gibi televizyon kanalları kurultayı canlı yayından vermedi. Kongreyi sadece Doğan Haber Ajansı ve Halk TV canlı yayından aktardı.

AKŞENER’DEN TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı konuşmasında televizyon kanallarının kurultaya katılmamasına tepki gösterdi. Akşener, televizyon kanallarının bu tarihi kurultayı görmezden geldiğine dikkat çekerek, “Biz bu yola hükümetin emir erine dönmüş medyasına güvenerek çıkmadık” dedi.

Onbinlerce kişi Kurultay’da

YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ

İYİ Parti 1. Olağan Kurultayı’nda gerçekleştirilen oylama sonrası, Genel İdare Kurulu Listesi (GİK) belli oldu.

Listede Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı’ndan istifa ederek İYİ Parti’ye geçen İsmail Koncuk ve Türk Büro-Sen eski Genel Başkanı Fahrettin Yokuş da listede yer aldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir