CHP'li Bülent Tezcan'ın "Recep Tayyip Erdoğan, faşist diktatördür" sözlerine sert tepki gösteren Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Bu terbiyesizliktir, harsizliktir. Türkiye'deki tek faşist parti CHP'dir" diye konuştu.

Bozdağ,  "Türkiye'de bir faşist olsaydı Tezcan böyle bir cümle sarf edemezdi. Aklının ucundan dahi geçiremezdi. Bu bile Türkiye'de faşizmin olmadığının en büyük ispatıdır. Edepsizlik, ahlaksızlık, terbiyesizlik. Akıl ve ruh sağlığı sorunu olan insanların yapacağı şeydir bu." diye konuştu. 

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"(Gayrimeşru referandumda ısrar eden Barzani'nin açıklamalarına ilşkin) "İKBY'nin aldığı karar gayrimeşruydu. Barzani, tüm itirazlara rağmen kararından geri dönmedi. Ekonomik çöküntülere yol açacak bir karardı. Türkiye haklı uyarılarını yaptı. Ancak referandum yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar gösteriyor ki bu büyük bir yanlıştı.

Adnan Menderes'e diktatör dediler, idamini bir kısmı alenen bir kısmı sesli bir şekilde alkışlandı.

Halkın seçtiği cumhurbaşkanına aynı şekilde saldırmaktadırlar. Türkiye'de tek faşist parti CHP'dir.

Bu gelenekten gelenler Türkiye'de faşizan uygulamanın öncüsü olanlar, yasakları kaldıran büyük reformlara imza atan cumhurbaşkanına saldırmaktadır. Türkiye'de bir faşist olsaydı, Bülent Tezcan kalkıp efelenip gürleyip böyle bir cümle sarf edemezdi.

Edep büyük bir taç, onu taşıyanı yükseltir. Devletin başı cumhurbaşkanının hakkında edep içinde konuşması asgari bir anlayışın, ahlakın, edebin bir geleneğidir. Cumhurbaşkanımız demokrasimizi kökleştirmek geliştirmek konusunda Türkiye'nin standartlarını yükseltmek için büyük bedeller ödedi.

Okullarımız arasında ayrımcılık kalktı. Öğrencilerimiz arasında ayrımcılık kalktı. Türkiye'de birçok yasak kalktı.

Neye karşı darbe yapıldı. Türkiye'nin hükümetine karşı anayasal düzenine karşı darbe yapıldı. Foterini alan gitti. Milletin iradesini savunan bir dik görüşü Türkiye görmedi. Türkiye Cuymhuriyeti'nin cumhurbaşkanı ölümü göze alarak mücadeleye koştu. Bombaların altında ölümü bekleyen bir Cumhurbaşkanı'na diktatör demek, faşist demek akıl yoksunu insanların söyleyeceği bir şeydir. Sağlıklı bir insan bunu söyleyemez."

(Balıkesir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Ahmet Edip Uğur için) Öncelikle Sayın Uğur'un istifasının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Değişim, halkımızın bizden talebidir. Yol arkadaşlığımız mezara kadar devam edecektir. Edip Uğur'un partiden de istifa etmesi bireysel tercihidir. AK Parti'nin kimseyi tehdit etmesi de kabul edilemez, böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Varsa öyle bir şey Uğur için yasal yollar açıktır.

Almanya'nın eski başbakanı Schröder'in, Cumhurbaşkanımızın yakın dostu. Zaman zaman bir araya gelip görüş alışverişinde bulunurlar. Bu da o görüşmelerden bir tanesi. Bir farkı, Merkel'in bilgisi dahilinde yapılmasıdır. Türkiye'deki yargılama sürecinde olan herhangi bir konu kesinlikle konuşulmamıştır. Böyle bir olay yoktur. Türk yargısı bağımsız ve tarafsızdır. Mahkemelerimizde görev yapan hakimler, hukuka bağlı vicdani kanaatleri ile verirler. Kimse emir ve talimat veremez.

Bunlar da İlginizi Çekebilir