CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın 'sanık' olmaktan çıkıp 'tanık' olduğu dava ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 'belge'lerle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.                 CHP'li Muharrem İnce, Reza Zarrab davası ve Kılıçdaroğlu'nun 'Erdoğan'ın akrabaları tarafından on milyonlarca dolar aktarıldı' dediği Man Adası'ndaki off - shore şirketle ilgili twitterdan açıklamalarda bulundu.

Zarrab davasıyla ilgili CHP'li İnce, ''Tayyip Erdoğan’ın hayırsever dediği, Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaptığı, Türkiye’de hapisten kurtardığı, kendisi için ABD’ye iki kez nota verdiği Reza itirafçı oldu.'' ifadelerini kullandı.

İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'banknot'larla açıkladığı belgelerin 'sahte' olduğunu savunan AKP'ye seslendi ve şunları kaydetti:

''Belge açıklanırsa sahte, tape çıkarsa montaj, dava açılırsa kumpas, gerçeği dillendiren olursa hain diyerek gerçekleri kapatamazsınız.''

''Reza itirafçı oluyor siz hala kumpas diyorsunuz!''
İnce'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

''Avukatlık ücretini Halk Bankasının ödediği ABD’deki avukat, Tayyip Erdoğan’ın saf ve dürüst dediği Süleyman Aslan’ın Reza’dan utanmazca rüşvet aldığını söyledi. Tayyip Erdoğan’ın hayırsever dediği, Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaptığı, Türkiye’de hapisten kurtardığı, kendisi için ABD’ye iki kez nota verdiği Reza itirafçı oldu. ABD’deki davaya kumpas diyenler, ücretini ödediğiniz ABD’li avukat sizin sahip çıktığınız Genel Müdür Süleyman Aslan’ı rüşvet almaklar suçluyor, vatandaşlık verdiğiniz, ilişkiye girdiğiniz Reza itirafçı oluyor siz hala kumpas diyorsunuz. Belge açıklanırsa sahte, tape çıkarsa montaj, dava açılırsa kumpas, gerçeği dillendiren olursa hain diyerek gerçekleri kapatamazsınız.''

''Kolunuza saati takmasını biliyorsunuz, faturayı ödemesini de bilmelisiniz''
Bakanları ve mahdumlarını kurtarmak için Reza’yı serbest bıraktınız yetmedi yandaş kanalınızda Türk Bayrağı önünde cari açığın yüzde 15’ini kapatan kahraman edasıyla televizyona çıkardınız.Soruyorum, Reza ile birlikte yaptığınız iş ve işlemlerden, çevirdiğiniz dümenlerden milletimize, ülkemize ne fayda sağladınız?.u dava bizim milli davamız olamaz. Reza ile bu dümenleri çevirirken, millete sordunuz mu, Meclise bilgi verdiniz mi, ambargoyu o zaman sorguladınız mı? Kolunuza saati takmasını, kutunuza parayı koymasını biliyorsunuz, faturayı ödemesini de bilmelisiniz.

'Yaptıklarınızı aklayamazsınız!'
Reza’nın peçeteye yazıp imzaladığı kâğıdı belge olarak kabul edip banka dekontuna sahte diyorsunuz. Açıklanmayan belgeyi sahte ilan edecek kadar üstün yeteneklere sahipsiniz. İnkâr ederek, belgeyi ve belge açıklayanı itibarsızlaştırma gayreti içine girerek SUUDİ ARABİSTAN, KATAR, MALTA ve MAN ADASI ilişkilerinizi, paralarınızı, para transferlerinizi, vergi ödememek için yaptığınız işlemleri, gemiciklerinizi, şirketlerinizi aklayamazsınız!.

Belgelerden anlaşılıyor ki Rıza Sarraf ve ilişki kurduğu kişiler 2005 yılından bu yana takip edilmiş, dinlenmiş. Türkiye, sadece FETÖ’ye teslim edilmemiş, bir başka ülkenin operasyon ülkesi haline getirilmiş.''

Bunlar da İlginizi Çekebilir