Hürriyet gazetesinde Mehmet Arslan'ın haberine göre, dolandırıcılar halkı kandırmak için yeni bir yönteme başvurdular. Spor Toto Süper Lig'in 3 büyük camiası Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saraylı taraftarları işte böyle kandırıyorlar.                          1- Kongre üyelerini ve taraftarları telefonla arayıp, ‘lisanslı ürünleri indirimli satıyoruz' diyorlar.
2- Güven telkin etmek için ürünü kargo ile adrese gönderip, kapıda ödeme yöntemini seçiyorlar
3- Kapıda teslim edilen paketin içinden 110 tl'lik lisanslı ürün yerine 10 liralık tşört yada kaşkol çıkıyor.
Türk futbolu yeni bir dolandırıcılık yöntemiyle karşı karşıya. Futbolcuları milli takımda parlatıp, yüksek bedellerle kulüp takımlarına satılma iddiasını Habertürk'ten Atilla Türker son derece başarılı bir habercilikle gözler önüne serdi. Ben, sizi başka bir dolandırıcılık yönteminden haberdar edeceğim. Bugünlerde özellikle 3 büyük kulübün kongre üyelerine ve taraftarlarına sık sık telefonlar geliyor.
– Efendim Fenerbahçe Spor Kulübü'nden arıyoruz.
– Beşiktaş Kartal Yuvaları'ndan rahatsız ediyoruz.
– Galatasaray Kulübü adına arıyorum.
Bu gibi telefonlarla taraftarlara ürün pazarlıyorlar. Üstelik indirimli ürün…
– Sayın başkan Fikret Orman, kulüp üyeleri arasından 100 kişilik VIP üyesi belirledi. Bunların içinde siz de varsınız. Kulübe katkı için 169 TL'lik formayı size indirimli olarak 110 TL'ye satıyoruz.
ÖDEME BELGESİ GÖNDEREN ADRESTE BOŞ BİR ODA ÇIKTI!
– Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri ‘Call Center' yöntemi ile dolandırıcılık sistemini sık sık yetkili mercilere şikayet ediyorlar. Ama ne yazık ki bir başarı elde etmiş değiller. En fazla 1903, 1905, 1907 gibi uzantıları olan telefon numaralarını iptal edebiliyorlar.Beşiktaş, ödeme belgesi gönderen bir firma ile ilgili şikayette bulunmuş. Firmanın adresine yapılan baskında 17 yaşında bir çocuk bomboş bir odada otururken bulunmuş. Kulüpler kargo şirketlerine de başvuruda bulunmuş. Ama kargo şirketleri de, “Biz ne satıldığını bilemeyiz” diyerek kulüplerin isteğini geri çevirmiş.

MÜŞTERi BULMAK İÇİN BULDUKLARI YÖNTEMLER OLDUKÇA ÇARPICI
‘TRANSFERE PARA BULMAK İÇİN ÜRÜN SATIYORUZ!'
– Müşter,bulmak için belirledikleri yöntemlerden biri bu. Bir diğeri ise oldukça çarpıcı ve yaratıcı!..
Diyelim ki gazetelerde X futbolcunun X kulübüne transferi için bir haber çıktı.
– Efendim X'in transferi için katkı sağlamak ister misiniz? Kulübümüz ürün satışı ile bu transferi gerçekleştirmek istiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir