Domuz Eti İşte Bu Yüzden Haram!! Kesinlikle İzle

60097 izlenme18 Şubat 2017
Reklamlar

- Domuz eti çok yağlıdır. Yenildiği takdirde, bu yağ kana geçer. Böylece kan, yağ tanecikleriyle dolmuş olur. Kandaki bu fazla miktardaki yağ atar damarların sertleşmesine, tansiyon yükselmesine ve kalb infaktüsüne sebep olur.

- Ayrıca, domuz yağı içerisinde "sutoksin" denilen zehirli maddeler mevcuttur. Vücuda giren bu zehirli maddelerin dışarı atılması için, lenf bezlerinin fazla çalışmaları icap eder. Bu durum, bilhassa çocuklarda lenf düğümlerinin iltihaplanması ve şişmesi şeklinde kendini gösterir. Hasta çocuğun boğaz bölgesi anormal bir şekilde şişerek, adeta domuza benzer. Bu sebeple, bu hastalığa "domuz hastalığı" (skrofuloz) adı verilir. Hastalığın ilerlemesi halinde, bütün lenf bezleri cerahatlenerek şişer. Ateş yükselir, Ağrı başlar ve tehlikeli bir durum ortaya çıkar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İÇERDE 6. BÖLÜM KAMERA ARKASI... Ünlüleri boşverin halk uyansın yeterli... Nereden nereye.. Atatürk'ün ölümünü duyurmak adına 1938'de İngiltere'de yayınlanan video Canlı yayında büyük skandal: Çocuğumun babası sensin