Akepe Genel Başkanı Erdoğan'ın Müstakbel Damadı Ve Bakanımız Söyledi ! En Ucuz Dogalgazı Biz Kullanıyoruz ! E Ne Duruyorsunuz ZAM Yapın Aman ZAM Yok Akp Döneminde GÜNCELLEME VAR !

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2018 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde, milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

Türkiye’de konutlardaki doğalgaz fiyatlarının AB ülkelerindekilere kıyasla ucuz olduğu bilgisini veren Bakan Albayrak, bu konuda şu değerlendirmelerde bulundu:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’de konutlara yönelik doğalgaz fiyatlarının Avrupa Birliği (AB) ülkelerindekilere göre daha ucuz olduğunu belirterek, “Türkiye’de doğalgaz fiyatı en yakın ülkeden yüzde 20 daha ucuzdur. Bugün Türkiye sanayideki doğalgazda en ucuz ülkedir, en yakın rakibinden yüzde 20-25 daha ucuzdur. Bugün Türkiye konutlardaki elektrik fiyatında en ucuz ikinci ülkedir,

Bulgaristan’dan sonra. Sanayide elektrikte en ucuz ülkedir. Kendisine bu konuda en yakın olan İsveç’ten yüzde 15 daha ucuzdur.” dedi.
YAZ SAATİ UYGULAMASI
Komisyonda yaz saati uygulamasıyla ilgili eleştirilere yönelik olarak Albayrak, “Batılı ülkelerde de benzer uygulamalar söz konusu. Son rakamlara baktığımızda Almanya, Belçika, İspanya, İngiltere’de saat 08.20 ila 08.30’dan önce hava aydınlanmıyor. Vatandaşlarımızdan bu uygulamaya gelen geri bildirimlerin yüzde 80’i olumlu yönde.” değerlendirmesinde bulundu.
Bakan Albayrak, bu uygulamaya ilişkin daha önce birçok kez açıklama yaptıklarını hatırlattı.
Yaz saati uygulamasının sürekliliğinin tasarruf bakımından getirilerine değinen Albayrak, “Bu uygulama ile 540 milyon ila 800 milyon liralık bir tasarruf sağladık. Bu, işin ekonomik boyutu. Sosyal boyutu, etkisel boyutu var bu işin. En önemli eleştirinin geldiği, çocuklarımızla ilgili husustu ve okulların saatleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığımızla konuştuk, batı illerindeki okulların başlama saatini bir saat kaydırdık.” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir