'Evet' koalisyonunda çatlak

398 izlenme 13 Nisan 2017
Reklamlar

Devlet Bahçeli eyalet sistemine ilişkin konuşma yapan Cumhurbaşkanı danışmanlarına tepki gösterdi. Bahçeli Saray'a seslenerek, "Ben olsam görevden alırım" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şükrü Karatepe başkanlık sistemiyle birlikte büyük kentlerin yeniden yapılanacağını söyledi, Çin’i örnek göstermişti.

Referandum'a sayılı günler kala MHP Lideri Devlet Bahçeli Star TV'de olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Bahçeli Eyalet sistemi açıklaması Cumhurbaşkanı danışmanlarına yüklendi.

Bahçeli ayrıca buna tepkisiz kalınmasına da sert tepki gösterdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli 'Evet' koalisyonunda "Çatlak" olarak yorumlanabilecek şu açıklamaları yaptı:

"Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın dolaşmadığı yer kalmadı. Hepsi kendi düşüncelerini halkla paylaşıyor. Şimdi bir danışman kalkıyor bir eyalet sisteminden bahsediyor. Bunlar ya Ak Parti'nin hedefini sabote ediyorlar ya da bir iç pazarlıkla görevlendirilmiş konuşmacılar mı bunlar? Bunları zaman gösterecek.

Bahçeli, "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, 'eyalet de gelecek' diyor ve Cumhurbaşkanı da buna ses çıkarmıyorsa Ülkücüler'in kalan 2 günde kararı ne olabilir?" diye sorarak, "Ben Cumhurbaşkanı'na şikayetimi iletmedim. Böyle danışman olmaz. Benim danışmanım olsa o saatte görevden alırım."

İşte o sözler...


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Engelli Tavşana Düzenek Yapıp Yürüten Güzel İnsan Eren Erdem'den Araba Yapamadık Diye Chp'ye Yüklenen "Yeliz" e TOKAT GİBİ CEVAP ! Abdullah Gül ''Türk tipi Başkanlık sistemini istemiyor'' Bakın neler söylemiş! Paylaşalım herkes görsün! Recep İvedik bir çöküş dönemi filmidir (Bu ülke için söylenecek çok şey kalmadı. Dağılabiliriz)