Daha da ileri giderek, TV haberlerinin, reytinglerinin (izlenme oranları) kamuoyuna duyurulmasına son verilmesi isteniyor, hatta bunun bir OHAL KHK'si ile yapılabileceği bile ima ediliyordu adeta.

Bu yazıyı okurken inanın, demokratik ve özgür medya camiası adına ben üzüldüm. Basın Konseyi'nin yerinde olsam, bu yazıyı ve arkasındaki zihniyeti kınamayı düşünürdüm. Bileğini bükemediği, korkaklık ve çıkarları nedeniyle onların gösterdiği duruşu gösteremedikleri için rakibine yönelik olarak, 'FOX TV satıldı. Türkiye'deki faaliyeti sonlandırılabilir. F. Portakal işsiz kalabilir. Zaten ana haber bültenlerinin reytinglerinin kamuoyuna açıklanmasına ne gerek var' diye özetlenebilecek böyle bir yazı yazılmasını büyük bir hayret-üzüntü ve ibretle okudum.

Bu ülkede, Ulusal Kanal, Halk TV, TELE 1 dışında -muhalif değil- objektif ve yerine göre eleştirel habercilik yapan bir merkez medya kanalının başına gelmesini belki de umdukları ve bekledikleri şey, Türkiye'de merkez medyanın, basın ve yayın özgürlüğünün ve demokrasinin içine sürüklendiği içler acısı halin hazin bir göstergesidir.

Ne diyelim, yazıklar olsun..."

Odatv.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir