54 izlenme01 Mayıs 2017

İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamaları Bakırköy Halk Pazarı ve Gebze'de gerçekleşiyor. Türk İş, İstanbul ve Kocaeli'deki 1 Mayıs kutlamalarını birleştirerek Gebze'de miting yapıyor. DİSK, KESK, TBB ile birçok siyasi parti, sivil toplum örgütü ile dergi çevreleri de 1 Mayıs'ı Bakırköy'de kutluyor.

Bakırköy'deki miting alanına Koşuyolu Çobançeşme Bulvarı ve Ekrem Kurt Bulvarı üzerinden gelecekler için arama noktaları kuruldu. Veliefendi Hipodrumu yönüne giden her iki bulvar da araç trafiğine kapatıldı. Polis bariyerleri ile çevrildi. İlk saatlerde 1 Mayıs kutlaması için gelenler değil çevredeki iş yerlerinden çalışanlar kontrol noktasından aranarak içeri alındı.

Güncelleme 14.03

Antikapitalist Müslümanlar grubu, 1 Mayıs nedeniyle Fatih Camii’nde toplanarak hayatını kaybeden işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Güncelleme 13.47

Birleşik Metal-İş Sendikası'nın çağrısıyla Gebze'de yapılan olan 1 Mayıs için alana gelişler başladı. MATA işçilerinn taşıdığı "Patronlara boyun eğme" pankartı, 1 Mayıs'ın anlamı itibariyle dikkat çekti.

Güncelleme 13.45

Kampüs Cadıları, Don Kişot Bisiklet Kolektifi, Yaşam Ağacı Derneği, Sosyalist Emekçiler Partisi, Devrimci Parti, CHP Bakırköy Pazar Alanı’na yürüyor.

Güncelleme 13.30

Bakırköy’de yürüyüş devam ediyor. Alan doldu. Hayır Komiteleri, Çağrı Dergisi, Devlis Koordinasyonları, HDP, SYKP, Halkevleri, Halkevci Kadınlar, Öğrenci Kolektifleri, Yeryüzü Kadınları, İHD, TÖP-G, KÖZ, PSAKD alana yürüyor.

Güncelleme 13.18

CHP İstanbul teşkilatı da Bakırköy'deki yürüyüşünü tamamladı.

Güncelleme 13.16

Beşiktaş Çarşı grubu 1 Mayıs marşını söyleyip kartal işaretleri yaptı.

Güncelleme 12.53

Bakırköy’de kalabalık miting alanına yürümeye devam ediyor. “Hayır biz kazandık” diyen Hayır Meclisleri, Barış Bloku, DİP, EMEP, Emek Gençliği, EHP, KCDP, HDK, Kaldıraç, Aka-der, Koç Üniversiteliler Dayanışması, TKH Bakırköy Pazar Alanı’na yürüyor.

Güncelleme 12.46

Bakırköy’de miting alanına yürüyüş sürüyor. DİSK’in ardından KESK, Eğitim-Sen, Feministler, Yapı-Yol Sen, TTB yürüyüşe geçti.

Güncelleme 12.45

Oyuncular Sendikası kortejdeki yerini aldı. Yürüyüş devam ediyor.

Güncelleme 12.35

Kortejler yürüyüşe başladı. İşçiler Bakırköy'deki 1 Mayıs alanına giriyor.

Güncelleme 12.20

Fenerbahçe taraftar grubu Ali İsmail Korkmaz marşı ile alana yürüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir