Limonun ruh halinizi yükseltebileceğini ve depresyon ve anksiyete tedavisinde yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Sanırım bu narenciye meyvesinin bir takım faydalar sağlayabileceğini biliyorsunuzdur, ancak bu şaşırtıcı meyve hakkında az bilinen bazı şeyler var. Örneğin, bir temizlik maddesi olarak görev yapabileceğini ve evde size yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Ben de yapmadım! 
Bu nedenle bugün size daha önce hiç okumadığınız limon kullanımından bazılarını sunacağız!

3 limonu kesin, onları yatak odanıza yerleştirin ve bir gece bırakın. İşlemi her gün tekrarlayın.Faydaları

Limon büyük bir hava spreyi olup odanızın taze güzel olmasını sağlayacaktır.
Solunumunuzu geliştirecektir. Astım ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Zihnin taze ve güzel hissedeceksin.
Bu, akşamdan kalma ve yorgunluğunuzdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Sonunda, kendini yeni hissedip uyanmış olacaksın.
Enerji seviyenizi artıracak ve gün boyunca enerjiniz olacak. Limon, tüm enerji içeceklerinden daha iyi sonuçlar verebilir.


Bu numaraları da deneyin ve yakında hayatınızda önemli gelişmeler göreceksiniz!

Alva Ayurveda Tıp Fakültesi’nden yardımcı doçent Dr JV Hebbar, limonun faydalarını söylüyor.

Diş Beyazlatıcı: Birkaç limon damlası, hindistancevizi yağı yarım çay kaşığı, bir tutam karbonatı karıştırın, bu karışımı dişlerinize uygulayın ve 2 dakika fırçalayın.

Çamaşır yıkama: Çamaşırlarınızı yıkama makinesinde çok uzun süre bırakırsanız birkaç damla limon dalması ekleyin ve elbiseleriniz o pis kokuyu almaz.

Temiz Eller: Elleriniz yağlı ve düzenli sabun yardımcı olmuyor mu? Sabunla birlikte birkaç damla limon ekleyin ve ellerinizi temizleyin!

Doğal Dezenfektan: Küflü duşunuzu temizlemek ve tezgahı dezenfekte etmek ister misiniz? Sadece 20 damla limonlu su ile doldurulmuş sprey şişesine ve 20 damla elma sirkesi ve 20 damla çay ilave edin.

Yüz güzelleştirme: Limon cildinizi yumuşatır ve cildinizi iyileştirir. Deriyi derinlemesine besleyen bir kabiliyete sahiptir. Sivilceye karşı doğal bir yüz yıkama için yarım limon , yarım çay kaşığı kabartma tozu ve 1 çay kaşığıbal karıştırın. Yüzünüze sürünAhşap ve Gümüş Parlatıcı: Bir beze limon dökün mücevherinizi ovun. Limon ayrıca ahşap temizliği için size yardımcı olabilir.

Yağ yakmak için: Suya yarım limon koyup günde 3 defa tüket. Metabolizmanızı destekleyecek ve kilo vermede size yardımcı olacaktır.

Ruh Sağlığını Geliştirir: Limonu arada koklamak ruh sağlığınızı düzeltebilir.

Bağışıklık Desteği: Limon lenfatik drenajı destekleme ve soğukkanlılığını tedavi etme yeteneğine sahiptir. Sadece hindistancevizi yağı ile karıştırın ve karışımı boynunuza ovun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir