Ankara Belediye Başkanı Tuna, Gökçek’e yönelik hafriyat işlerinde yolsuzluk yaptığı imasında bulundu. Başsavcılık harekete geçti.

GÖKÇEK HAKKINDA İNCELEME


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın eski başkan Melih Gökçek hakkında ortaya attığı milyonlarca liralık hafriyat yolsuzluğu iddiasıyla ilgili harekete geçti. Ankara Belediyesi’nin hafriyat ihalelerini incelemeye alan başsavcılık, yapılacak incelemenin ardından soruşturma başlatıp başlatmayacağına karar verecek.
NE OLDU?

Mustafa Tuna , önceki gün A Haber’de katıldığı programda, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Belediyenin gelirlerinin her geçen gün daha da arttığını söyleyen Tuna, “Özellikle hafriyat gelirlerini devraldıktan sonra gözle görünür bir artış söz konusu. Daha önce aylık 30 bin lira olan hafriyat gelirleri, inşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemde bile aylık 15 milyon liraya ulaştı” dedi.

Tuna’nın açıklamaları, sosyal medyada Gökçek’in hafriyat işlerinde yolsuzluk yaptığı iddialarına neden oldu.

GÖKÇEK'TEN SAVUNMA

Bunun üzerine Gökçek, dün sabah Twitter hesabından açıklama yapmak zorunda kaldı. Tuna’nın aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL’ye ulaştığını yazarak “resmen kendisini vatandaşın gözünde hırsız ilan ettiğini” belirten Gökçek, “Tuna’nın attığı tweet’in altındaki yorumları okuyunca kan beynime sıçradı... Ancak cevap vermezsem, bu suçlamayı kabul etmiş olacağım. Verdiğim cevabın bir nefsi müdafaa olduğunu parti yönetiminin anlayışla karşılayacağı ümidiyle, konuyu detaylı olarak anlatmak isterim” dedi.

İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR

İddia üzerine Cumhuriyet, konuyu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkililerine sordu. Başsavcılık yetkilileri, “Konu hakkında soruşturma olup olmadığı” sorusu üzerine, “Henüz bir soruşturma açmadık. Konuyu inceleyip duruma göre bakacağız” dedi.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir