"Sen ne lalesisin bilmiyorum ama"

79 izlenme 12 Mart 2017
Reklamlar

"Sen ne lalesisin bilmiyorum ama"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Fransa'da yaptığı açıklamada Hollanda Büyükelçisi'nin Türkiye'ye giremeyeceğini söyledi. Çavuşoğlu Hollanda Başbakanı'na seslenerek "Sen ne lalesisin bilmiyorum ama" dedi...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Fransa'da yaptığı açıklamada "AB'den olanlarla ilgili tepki bekliyoruz. Viyana sözleşmesi ihlal edildi. Yapılan tam bir asimilasyon politikası" dedi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin "Buraya gelir laleleri görür, müzeleri görür ama Türklerle bir araya gelemez" sözlerini hatırlatan Çavuşoğlu "Senin ülkendeki laleler nereden geldi? Sen ne lalesisin bilmiyorum ama lalenin hası İstanbul'da var" diye konuştu.

Çavuşoğlu "Özür yetmez bunun bir karşılığı olacak. Hollanda büyükelçisi ülkemize giremez. Hollanda'ya karşı adımlarımız olacak. Ucuz bir siyaset içerisindeler. Hollanda'da şu andaki hükümetteki partilerin Wilders'tan farkı yok. Avrupa şu anda bir uçuruma doğru gidiyor." dedi.

“HOLLANDA ÖNCE MERT OLACAK”

Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı:

”15 Temmuzda tankların, topların yıldıramadığı milleti siz nasıl yıldıracaksınız? Bunlar niye kudurdu sevgili kardeşlerim, geçen sene de ben gittim Rotterdam'da seçim kampanyası yaptım. Bir araya geldik, sohbet ettik. Bizim ne zararımız oldu Hollanda'ya?

Hollanda bize düşmanlık yapıyorsa önce mert olacak. Neden şimdi engel olmaya çalışıyorsunuz. Ben Bert'e söyledim, iki defa konuştuk. 'Sizde seçimden dolayı bir hassasiyet varsa saygı duyarız. 15'inden sonra gelebiliriz' dedim. 'Seçimden sonra da gelmenizi istemeyiz' dedi. Neden peki? Siz geliyorsunuz 'Türk toplumuyla siyaset yapıyorsunuz' dedi. 'E oy hakkı var, sen bunu engellemeye çalışıyorsun' Ben Bert'e 'Alanya'ya gel Bert, Hollandalılarla buluşursun, sizde seçim bıçak sırtı belki bir işe yarar' dedim. Bu mu olacaktı karşılığı?


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Londra'da yaşayan Türk'ün Başkanlık Sistemiyle ilgili olay yaratan videosu Hahahah Dün akşam HOLLANDA da yaşanan Trajikomik olay... Dikkatle konuşan kişiyi dinleyin! Hastanede refakatçı olan yaşlı teyzemize, bir bardak sıcak su için hakaret edenlere gerekenin yapılması için lütfen paylaşın Helal Olsun Sana. İşte Atatürk'ün Kurduğu Meclis Ve Onun Tanımında Ki Millet Vekili