Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haksızlıkları Elle Düzelteceğimiz Günler de Gelecek

'Necip Fazıl Ödülleri' programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ümmetin henüz son sözü söylemediğini belirterek "haksızlıkları elle düzelteceğimiz günler de gelecek" dedi.    

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri törenine katıldı.

Burada bir de konuşpma yapan Erdoğan, şu mesajları verdi:

"GÜVEN KAYNAĞI BİR ÜLKE İNŞA EDİYORUZ"

15 yıldır büyük Türkiye'yi, güçlü Türkiye'yi, kendisiyle birlikte tüm dostlarının, soydaşlarının, dindaşlarının, mazlumların ve mağdurların umut kapısı , güven kaynağı bir ülkeyi inşa etmenin gayreti içindeyiz.

"MÜCADELEDEN VAZGEÇMEDİĞİMİZ İÇİN SALDIRIYORLAR"

Devlerin kıvranışına, cücelerin çırpınışına aldırmadan tarihin en büyük iman devini ayağa kaldırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Eğer bugün, içeriden ve dışarıdan sürekli saldırılara maruz kalıyorsak, iftiralara uğruyorsak, davamıza ve onun uğruna adadığımız canımıza kastediliyorsa sebebi işte bu mücadeleden vazgeçmiyor oluşumuzdur.

"SADECE ALLAH'IN VE MİLLETİN NE DEDİĞİNE BAKARIZ"

Şayet tıpkı geçmişte hep yapılageldiği gibi 'otur' denildiğinde otursak, 'sus' denildiğinde sussak, 'ver' denildiğinde versek, 'al' denildiğinde alsak, inanın bana, bu saldırıların hiçbiriyle karşılaşmazdık ama biz şu veya bu gücün ne dediğine değil, sadece ve sadece Allah'ın ne dediğine baktık, sadece ve sadece milletimizin ne dediğine baktık.
Bugün bizim karşımıza dikilen bazı saldırganlar var ya o zaman onların karşısında kalemiyle duran yegane isim Necip Fazıl Kısakürek'ti. Biz üstadın ömrü boyunca beklediği İnkılap varya onu gerçekleştirmek için çalıştık, çalışıyoruz.

"EN KISA SÜREDE ELLE DE MÜDAHALE EDECEĞİZ"

Biz Türk milleti olarak daha son sözümüzü söylemedik. Ümmet olarak da son sözümüzü daha söylemedik. Dibe çakılan başkaları biz tavan yaptık, tırmanan bir nesil var.

Elimizle düzeltemiyorsak dilimizle, onunla da bir şey yapamıyorsak kalbimizle buğz etmenin gerektiğini biliyoruz. Kalple buğz etmekten dille itiraz etme seviyesine çıktık. İnşallah en kısa sürede haksızlıkları elle düzelteceğimiz günleri de göreceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir