SON DAKİKA! TÜRKİYE SURİYEYE GİRDİ...İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER...

4076 izlenme24 Ağustos 2016
Reklamlar

TSK, Suriye'ye Askeri Harekat Başlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİDunsurlarından temizlenmesi amacıyla harekat başlatıldı.

IŞİD VURULUYOR

Cerablus bölgesindeki IŞİD unsurlarına misliyle mukabele kapsamında yoğun top atışları yapılıyor.

SINIR TEMİZLENECEK

TSK unsurlarınca saat 04.00 sularında icrasına başlanan harekatla sınırın terör örgütlerinden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına katkı sağlanarak, aynı zamanda Suriye'nin toprak bütünlüğünün öncelenmesi ve desteklenmesi planlanıyor.

TSK OPERASYONLARI ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR

IŞİD ile aktif mücadele eden TSK'nın operasyonları, koalisyon güçlerinin bu terör örgütüne karşı yürüttüğü faaliyetlere önemli katkı sağlıyor.

Söz konusu harekat sayesinde yeni göç dalgalarının önlenmesi, bölgedeki sivil halka insani yardımların ulaştırılması ve bölgenin terörist unsurlardan arındırılması hedefleniyor.

Operasyonla, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve milletine saldıran, masum vatandaşları katleden terör örgütleriyle aktif şekilde mücadele edilmesi, bu konuda uluslararası toplum ve koalisyon güçleriyle iş birliği halinde çalışmaların sürdürülmesi amaçlanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ELLERİM PATLAYINCA KADAR ALKIŞLAMAK İSTEDİM...SPİKERDEN ROK'A TARİHİ KAPAK..! HAYATINI KAYBEDEN ODTÜLÜ ÖĞRENCİNİN YÜREK BURKAN HİKAYESİ.. Kesinlikle izlenmeli ! Türkan Saylan FETÖ'yü Bakın 17 yıl önce nasıl anlatmıştı ! MUHARREM İNCE'NİN İMAMHATİP SORUSU AKP'LİLERİ SUSTURDU