Yeni yılda Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insanın olmayacağı, itirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürüleceği iddiası gündeme getirildi.
Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, “Eğer iddialar doğru ise yeni yılda, yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık! İtirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürülecek Zarrab. 27 Kasım’dan sonraki gelişmeler çerçevesinde serbest bırakıldıktan sonra bambaşka bir kimlikle yaşamaya devam edecek” dedi.  Sevilay Yılman, ‘Zarrab öldürülecek o kesin! Peki ya sonrası’ başlığıyla yazdığı yazıda, bir gün bu hikâyenin kitabının yazılacağını, filminin çekileceğini belirterek, “Buna değer de zira gerçekten de İranlı işadamı Reza Zarrab’ın hayat hikâyesi çok acayip bir noktaya evrildi. Ama bu acayiplikten kastım Zarrab’ın yargılandığı davada itirafçı falan olması değil. Ben bu durumu hiç acayip bulmuyorum; aksine başından beri bunun böyle olduğuna inandığım için şaşırmıyorum son gelinen noktaya” görüşünü kaydetti.

Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş ve kızıyla gittiği ABD seyahatinden önce itirafçı olmayı kabul ettiğini aylar önce dile getirdiğini belirten Yılman, yazısında şunları kaydetti:

Bunlar da İlginizi Çekebilir