TRT’nin “Payitaht” dizisinde Atatürk ile ilgili skandal ima

Skandallarıyla gündemden düşmeyen TRT’nin “Payitaht” dizisinde bu sefer de ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kurucularının Osmanlı Devletini yıktıkları ima edildi.            

Dizinin 8 Aralık 2017 tarihinde yayaınlanan 28. bölümünde geçen konuşmada Theodor Herzl ile işbirliği yaptığı kişinin sözleri izleyiciden tepki topladı.

Karşılıklı konuşmada Osmanlı Devletini yıkanların Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetini kuranlar olduğu ima edildi ve batı dünyasının emrindeymişler gibi gösterildi.

İşte o skandal diyalog:

Thedor Herzl (TH): Osmanlı çetin çeviz. Lakin kırabilirsek dünyada çok şey değişecek. İçinde dünyanın anahtarı var.

Fesli: Osmanlı’yı kendi evlatları bizim için yıkacak Herlz. Merat etme.

TH: Bu kadar eminsin?
Fesli: Onlar peygamberlerinin izini takipten vazgeçsin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, batının kuyruğuna takılsın, imamlarının ipleri papazların ve hahamların ellerine geçsin de ben onlara neler yaptırıyorum.

TH: Artık seninle yol alabilirim dostum.

TARİH DANIŞMANI, ATATÜRK DÜŞMANI MUSTAFA ARMAĞAN’DI!

Dizi daha önce de tarihi hatalarla gündeme gelmiş ve tarih danışmanının, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ile bilinen Mustafa Armağan olduğu ortaya çıkmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 13 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Atatürk düşmanlığıyla bilinen Mustafa Armağan isimli şahıs TRT’deki ilgili dizide danışmanlık yapmaya devam edecek midir?” diye sormuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir