Güncel Devamını oku!

Türkçülük yapmak bölücülüktür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türküm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür." dedi.                                                                                                  

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ak Saray’da 40. Muhtarlar toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında PKK’nın Suriye kolu YPG ve PYD’yi eleştirirken dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan, “Kürdüm demek en tabi hakkındır, ama Kürtçülük yapmak hakkın değildir. Türküm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasındaki o bölüm şöyle:

“PYD ve YPG maalesef oradaki samimi Kürtleri istismar eden terör örgütleridir. PKK’nın bunlar birer yan kuruluşudur. Ben Kürdün ama ne olur YPG’ye bir şey demeyin, PYD’ye bir şey demeyin. Kürt kardeşlerim kusura bakmayın. Eğer bu teröristleri savunuyorsanız burada yollarımız ayrılır. Samimi olacağız. Benim için Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza ayrımı yok. Biz yaratılanı yaradandan ötürü sevdik bunu böyle bilesiniz. Kürdüm demek en tabi hakkındır, ama Kürtçülük yapmak hakkın değildir. Türküm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür.”

ERDOĞAN KONUŞMASINDA NE SÖYLEDİ

İşte Erdoğan’ın sözlerinden satır başları:

Muhtarlar toplantımızın 40’ını çıkartarak bir dönüm noktasını geride bırakmış oluyoruz. Cumhurbaşkanlığı külliyesinin önemli bölümlerinden biri olacak sergi ve toplantı salonu bittiğinde aynı anda 2 bin kişilik gruplar halinde bu buluşmaları gerçekleştireceğiz. Hedefimiz 2019 Kasım ayına kadar tüm muhtarlarımızla bir araya gelmiş olmaktır. Buna ulaşamasak bile görevimize devam edecek olursak 2019 Kasım’ı sonrasında da toplantılarımızı sürdüreceğiz

Bunlar da İlginizi Çekebilir