Uğur Dündar'a FETÖ soruşturması...

Sözcü gazetesinin bazı çalışanlarına yönelik dava devam ederken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca gazetenin kimi mensuplarına yönelik devam eden bir soruşturma daha olduğu ortaya çıktı.

Başsavcılıkça suç içeriği olduğu tespit edilen bazı köşe yazılarının soruşturmaya delil olarak konulduğu belirlendi.   İstanbul Cumhuriyet Savcısı Asım Ekren tarafından iddianame hazırlanan dosyadan ayrılan soruşturma kapsamında Uğur Dündar'a ilişkin de deliller yer aldığı belirtildi.

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre, Uğur Dündar'ın Sözcü gazetesinde yayınlanan ve ABD Savcılığı'nca FETÖ mensuplarının teşvikiyle yürüttüğü soruşturmaya ilişkin bazı yazıları hakkında tespit tutanağı düzenlenerek soruşturma dosyasına delil olarak konduğu kaydedildi.

Uğur Dündar, 'Zarrab soruşturmasının uzanabileceği vahim boyutlar!...' başlıklı 3 Haziran 2016 tarihli yazısında;

“3 HAZİRAN 2016 TARİHLİ YAZI”

"Geliyoruz sözün özüne… ABD'li Savcı Preet Bharara Reza Zarrab'ı, Devrim Muhafızları'na maddi destek aktarmak ve böylece Kudüs Gücü'nün başka ülkelerde terör eylemleri yapmasını sağlamakla suçluyor. Ayrıca Reza Zarrab'ın bu faaliyeti, Türkiye'deki bazı önemli siyasetçilere rüşvet vererek sürdürdüğünü iddia ediyor. Şimdi gördünüz mü, bir suikast girişiminin ardındaki gerçekleri ve soruşturmanın uzanabileceği vahim derinlikleri?..." satırlarına yer verdi.

UĞUR DÜNDAR'DAN "91 TÜRK" SATIRLARI

Yine Uğur Dündar'ın Halk TV'de yayınlanan 'Halk Arenası' programında Fetullahçı polislerle irtibatı deşifre olan ABD'li savcı Preet Bharara ile ilgili sözleri de tespit tutanağına girdi.


Dündar'ın 22 Mayıs 2016'da kaleme aldığı 'Rıza Zarrab dosyasındaki 91 Türk' başlıklı yazısı da tespit tutanağına konuldu.

Yazıda, "Savcı, Reza'nın dosyasına her geçen gün yeni bir suç ortağının adını ilave ediyor. Dosyadaki işbirlikçi Türk sayısının şimdilik 91'e ulaştığı, aralarında önemli siyasetçilerin bulunduğu öne sürülüyor" satırlarına yer verilmişti.

Uğur Dündar'ın 21 Aralık 2013 tarihli 'Ürkütücü gerçeği açıklıyorum' başlıklı yazısı da soruşturma dosyasına girdi

Bunlar da İlginizi Çekebilir