335 izlenme23 Nisan 2017
Vali Vasip Şahin'den koltuğu kapan 8. sınıf öğrencisinden ders gibi konuşma
İstanbul Valisi Vasip Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Lara Şensoy'a bıraktı. Koltuğa oturan Şensoy, İstanbul'u çok sevdiğini; fakat trafikten dolayı oldukça sıkıldığını belirtti. Şensoy, Vasip Şahin'e İstanbul için önerilerde bulunmayıda ihmal etmedi.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, şehit çocukları İstanbul Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti. Öğrencileri kapıda karşılayan Vali Şahin koltuğunu kısa süreliğine 8. sınıf öğrencisi Lara Şensoy'a teslim etti.

VALİ ŞAHİN'İ UYARDI

Şahin'in koltuğuna oturan öğrenci Lara Şensoy, İstanbul'u çok sevdiğini; fakat trafikten dolayı oldukça sıkıldığını dile getirdi. Türkiye'de kitap okuma oranının düşük olduğuna dikkat çeken Lara Şensoy, İnsanlarımızı kitap okumaya teşvik etmeliyiz. Bunun için daha fazla kütüphaneler yapmalıyız. Halka açık alanlara kitaplar koymalıyız. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmalıyız. Çocuklar için park alanlarını çoğaltmalıyız. Hayvanlar için kışın zor şartlarına karşı her ilçede barınaklar yapmalıyız dedi. Vali Şahin, Şensoy'un konuşmasının ardından diğer öğrencilerle de sohbet etti

Bunlar da İlginizi Çekebilir