Asrın liderimizin Kadir Topbaş'a “abi” dediği günlerdi... Kadir abi New York'a gezmeye gitti, Brooklyn belediye başkanı Marty Markowitz tarafından bandoyla karşılandı, Türk-Amerikan halk dansları gösterileri yapıldı, konfetiler uçuruldu, pastalar kesildi, hakikaten muhteşem bir karşılama töreniydi, akşam da New York'un en faça restoranlarından birinde Kadir abi onuruna ziyafet verildi. Yüce Türk basını “coşkulu karşılama, dünya lideri Türkiye'ye yakışan karşılama, New York New York olalı böyle karşılama töreni görmedi” şeklinde manşetler attı. “İşte Türkiye'nin yurtdışındaki itibarı bu, gurur duyduk” diye makale döşenen bile oldu. Bir Allah'ın kulu da çıkıp… “Kardeşim, Brooklyn belediye başkanı akp ilçe teşkilatı başkanı mı, niye bando getirmiş?” diye sormadı. "ABD MEDYASI BİZİM MEDYA GİBİ YAVŞAK DEĞİL TABİ"

Ancak… Amerikan medyası bizim medya gibi yavşak değil tabii, New York Post gazetesi merak etti, haşırt diye manşet yaptı. “Kardeşim, İstanbul belediye başkanı babamızın oğlu mu, kimin parasıyla kimi karşılıyorsunuz, milletin vergilerini hangi hakla çarçur ediyorsunuz?” diye sordu.

Amerikan ahalisi de bizim ahaliye benzemiyor maalesef… “Soyuyorsa beni soyuyor” demedi, telefona sarıldı, Brooklyn belediyesinin santralı kilitlendi. “Biz bu vergileri elaleme bando tutasınız diye mi ödüyoruz, harcadığınız paralar babanızın parası mı?” diye mesaj yağdı.

BELEDİYE BAŞKANI: BİZ ÖDEMEDİK

Brooklyn belediye başkanı derhal basın toplantısı düzenledi, tane tane izah etti… “Bando, dans, pasta ve yemek faturası Türkiye'nin New York başkonsolosluğu tarafından ödendi! Bizimle hiç alakası yok, karşılama törenini biz düzenlemedik, davet ettiler, gittik, nezaket icabı Brooklyn köprüsünün resmi bulunan bir yastık hediye ettik, hepsi o… Hatta, geçen sene yine resmi davet üzerine beş günlüğüne İstanbul'a gittim, 40 bin dolar tutarındaki gezi masraflarımın tamamı bizzat Türk tarafınca karşılandı, Amerikan vatandaşlarının bir cent'ini bile kullanmadım, harcamadım” dedi!

Yani… Amerikalılar tarafından görkemli törenlerle karşılanmış gibi gösterilen Kadir abi, aslında kendi kendini karşılatmış, görkemli faturayı da Türk konsolosluğuna ödetmişti. Akp'yi yalamaktan dilinde pütür kalmayan yüce Türk basını her zaman olduğu gibi Türk halkına yalan söylemişti. Brooklyn belediye başkanı İstanbul'da 40 bin dolara ağırlanmış, Kadir abi ve heyeti New York'ta en az 100 bin dolara ağırlatılmış, sayın ahalimize ödetilmiş, üstüne, sayın ahalimize alkışlatılmış, avanta hatıra yastık Kadir abinin evine gitmişti.

Yılmaz Özdil bugün Antalya Kitap fuarında...

Bunlar da İlginizi Çekebilir