Al sana Lozan!

Eminim hatırlarsınız…
Akp gençlik kolları başkanı yüreğindeki nefreti kusmuş, Atatürk'e alenen küfür etmişti, “birisinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik'se Selaniklidir, kimse Türk, Atatürk demesin, orijinali Yunan yani, Türk'e benzemiyor, keşke Atatürk olmasaydı” demişti. Halktan gelen yoğun tepkiler üzerine Akp'den istifa ettirilmişti.Ben de bu arkadaşla alakalı yazı yazmıştım, “mesela sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu, babası Gümülcine doğumlu, kendisi Gümülcine doğumlu, bu Akp'li arkadaşın iltihaplı mantığına göre Mehmet Müezzinoğlu Yunan mıdır?” diye sormuştum.
*
“Türk adalarını Yunan'a bırakacaksın, Türk yoktur diyeni alkışlayacaksın, Ne Mutlu Türküm Diyene'li Andımıza tahammül edemeyeceksin, TC'yi sileceksin, sonra çıkıp Atatürk'e Yunan diyeceksin öyle mi?” diye sormuştum.
*
Aradan aylar geçti…
*
Dün sabah işe geldim.
Masamda resmi bir evrak.
Üzerinde “Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı” yazıyor.
Açtım.
*
Meğer…
*
Atatürk'e küfreden bu arkadaş, benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuş iyi mi!
*
Kendisi hakkında “gerçeklere aykırı” yazı yazdığımı, bu yazıyı “Sen Kimsin?” isimli kitabıma koyduğumu, fotoğrafını izinsiz yayınladığımı belirterek, “özel hayatının gizliliğini ihlal ettiğimi” öne sürmüş!
*
Atatürk'e alenen küfretmesinde sakınca yok…
Ama kendisi hakkında yazı yazılırsa “rencide” oluyormuş yani!
*
Gitmiş savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, “özel hayatının gizliliğini ihlal ettiğimi, kişisel bilgilerini hukuka aykırı olarak ele geçirdiğimi, yalanlar yazdığımı” belirterek, bu suçlardan cezalandırılmamı talep etmiş.
*
Allah'tan namuslu savcılar var bu ülkede…
Hukukun üstünlüğünü, hukukun saygınlığını koruyan savcılar var.
*
Savcımız şikayeti incelemiş, kapı gibi karar vermiş.
*
Özetle demiş ki…
“Yılmaz Özdil'in yalan yazdığını öne sürmüşsün ama, Atatürk'le alakalı sözlerini kendi sosyal medya hesabından alenen söyledin.
Atatürk'le alakalı bu sözleri bizzat söylediğin için Başsavcılığımız tarafından Anamur Asliye Ceza Mahkemesi'nde kamu davası açıldı, şu anda yargılanıyorsun.
Şüpheli sıfatıyla seni savcılığa çağırdık, Atatürk'le alakalı bu sözleri söylediğini soruşturma makamlarının huzurunda bizzat kabul ettin.
Yılmaz Özdil kitabında senin fotoğrafını kullanmış ama, bu fotoğraf zaten senin twitter hesabının profil fotoğrafı, gizli saklı alınmış değil.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir