Ödüllü bulmaca

Bir… “Bizimle aynı menzile giden biri olarak görüyorduk, iyiniyetle destek olduk, cemaatin ileri gelenleri, cemaatin mensupları bugüne kadar ne getirdiler de bunu geri gönderdim, yapabileceğim ne varsa yaptım, rabbim şahittir, ne istediniz de alamadınız” diyen kimdi?
İki… İktidara gelir gelmez “yurtdışındaki cemaat okullarını destekleyeceksiniz, ziyaret edeceksiniz, elçiliklerdeki resmi törenlere davet edeceksiniz” diye genelge yayınlayan, “sayın fethullah gülen hepimizin hocasıdır, herkesin saygı duyduğu çok değerli bir ilim adamıdır” diyen dindar cumhurbaşkanı kimdi?
*
Üç… İktidara gelir gelmez 23 Nisan'a alternatif olarak feto'nun Türkçe olimpiyatlarını kutlamaya başlayan, hatta ilk olimpiyatı kendi himayesinde yaptırarak, “milyonlarca insan şu anda gözyaşı dökerek bizi izliyor, bunların arasında birisi var ki, gurbette tek başına hüzünle bizi seyrediyor, televizyon başında bizi izleyen o güzel insana teşekkür borcum var” diyen TBMM başkanı kimdi?
*
Dört… “Sevgi dilidir, barış dilidir, Yunus'un dilidir, Mevlana'nın dilidir, aç herkese sineni aç, onun gibi ilaç, fethullah gülen hocaefendinin dilidir” diyen ulaştırma bakanı ve başbakan kimdi?
*
Beş… Cemaatin hedefleriyle Türkiye'nin hedeflerinin “tamamen örtüştüğünü” söyleyen stratejik derinlikteki başbakan kimdi?
*
Altı… “Cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış filan, bunlar kargaları bile güldürür” diyen milli eğitim bakanı kimdi?
*
Yedi… “Muhterem fethullah gülen hocaefendiye gönül dolusu saygılar gönderiyorum, kendisi bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir, bilge bir insandır, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek için hizmet eden bir insandır, kendisine çete diye hitap edilmesi haksızlıktır, vicdansızlıktır” diyen adalet bakanı kimdi?

Bunlar da İlginizi Çekebilir