“Hazreti peygambere oğlu olmadığı için, soyu devam etmemiş diye hakaret ettiler. Allah, kevser suresini indirdi. Biz sana kevseri verdik, doğrusu, sana buğzeden ebterin, yani soyu kesik olanın ta kendisidir… İşte bu ayetin rehberliğinde, bugün karşı karşıya kaldığımız meseleleri tekrar tekrar düşünmek zorundayız. Oğullarıyla övünenler, soylarıyla böbürlenenler, mezarlardaki ölülerini dahi sayacak kadar, kafataslarını ölçecek kadar, aklını ve izanını kaybedenler, aynı şekilde Kevser'i de kaybetmişlerdir” diyerek alkışlattı, “mehape'nin başındaki evlat nedir bilmez, aile nedir bilmez, çoluk çocuk nedir bilmez” diye yuhalattı.
*
“Türkçe'yle felsefe yapılamaz diyorlar, ırkçılıktır, ırkçılık kokan açıklamalardır” diyerek yuhalattı, “Türkçe'yle felsefe yapamazsınız” diyerek alkışlattı.
*
“Kürt sorunu vardır, benim de sorunumdur” diyerek alkışlattı, “ne Kürt sorunu yavv, bu ülkede Kürt sorunu yoktur, kabul etmiyorum” diyerek yuhalattı.
*
“Süleymah Şah türbesi Türkiye'nin dışardaki tek vatan toprağıdır, başına herhangi bir şey gelmesi durumunda atacağımız adım bellidir, hassasiyetimiz bellidir, dalgalanan bayrağını korumak için tereddüt etmeyiz, türbenin kuşatıldığı iddialarının hepsi uydurmadır” diyerek alkışlattı, “sevk ve idaresini bizzat takip ettiğim nakl-i kubur operasyonunu her türlü takdirin fevkinde gerçekleştiren hükümetimizi ve silahlı kuvvetlerimizi tebrik ediyorum” diyerek gene alkışlattı.
*
“Hamdolsun başardık, AB'ye giriyoruz, hedef tam üyelikti, alındı, bizim hükümetimize nasip oldu” diyerek alkışlattı, “eyy AB sen kimsin!” diyerek yuhalattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir